تبلیغات
جنگ سایبری ( جهاد مجازی ) - انهدام تعدادی از شبكه‌های سازمان‌یافته جنگ سایبری آمریكا
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
 
خبرگچساران

به اطلاع مردم شریف و عزیز ایران می‌رساند، با عنایت و نصرت خداوند متعال و تلاشهای بی‌وقفه و شبانه‌روزی پاسداران حریم امنیت كشور و فرزندان انقلابی شما ملت غیور، تعدادی از مهم‌ترین شبكه‌های سازما‌ن‌یافته جنگ سایبری آمریكا كه توسط گروههای ضدانقلاب راه‌اندازی شده بود، با انجام سلسله اقدامات و عملیات پیچیدة امنیتی در حوزة فناوری اطلاعات و ارتباطات، برخی از متهمان و عناصر مرتبط و مؤثر آن‌ها شناسایی گردیده و 30 نفر از آن‌ها دستگیر شدند.
در سال 2006 میلادی در اجرای طرح «بی‌ثبات‌سازی ایران» كه توسط سازمان سیا تهیه و با اختصاص بودجه چهارصد میلیون دلاری توسط كنگره آمریكا، با دستور «بوش» ابلاغ و عملیاتی شد. راه‌اندازی نوعی جدیدی از «جنگ اطلاعاتی» موسوم به جنگ «سایبری» در دستور كار دولت آمریكا قرار گرفت كه با استفاده از عوامل گروهك‌های ضدانقلاب از جمله منافقین، سلطنت‌طلبان و برخی گروهك‌‌های دیگر، مورد توجه آمریكایی‌ها قرار گرفت. در این راستا تأسیس شبكه موسوم به «ایران پراكسی» از جمله مهم‌ترین اقداماتی است كه در این سال با بودجه‌ای بالغ بر 50 میلیون دلار توسط سازمان سیا و تحت پوشش دفتر IBB وزارت امور خارجه آمریكا فعال گردید.
تخلیه بانك‌های اطلاعاتی كشور، نفوذ و خرابكاری در سایت‌های اینترنتی ایران، مبارزه با فیلترینگ در داخل كشور، ایجاد امنیت برای كاربران شبكه مجازی علیه جمهوری اسلامی، ایجاد بستر ارتباط امن تلفنی و دیتا برای مصاحبه با رادیو فردا، رادیو زمانه، شبكه تلویزیونی صدای آمریكا (VOA) و سایر رسانه‌های غربی، در زمره مأموریت‌های شبكه ایران پراكسی بود. سازمان سیا با ایجاد این سرویس سایبری، تنها در حوادث اخیر با تولید و انتشار بیش از هفتاد میلیون «فیلترشكن»، جنگ روانی پردامنه‌ای را علیه جمهوری اسلامی سازماندهی كرد. عناصر داخلی این شبكه كه حقوق ماهیانه قابل توجهی دریافت می‌كردند، پس از شناسایی و دستگیری، اعتراف نموده‌اند كه نرم‌افزارهای فیلترشكن شبكه «ایران پراكسی» مجهز به قابلیت‌های تخلیه اطلاعات خصوصی و خانوادگی افراد نیز بوده و متأسفانه در حجم وسیعی برای اهداف جاسوسی مورد استفاده قرار گرفته است.
از دیگر اقدامات آمریكا در زمینه راه‌اندازی شبكه پوششی برای منافقین موسوم به «فعالان حقوق بشر»، می‌باشد. این شبكه ابتدا در سال 1384 توسط دو عضو این گروهك به نام‌های «صادق نقاش‌كار» و «بهروز جاوید تهرانی» (از عناصر دستگیر شده در ماجرای هجده تیرماه 1378) تأسیس گردید و مدیریت آن به اعضای ناشناخته این گروهك به‌ نام‌های «كیوان رفیعی»، «جمال حسینی» و «احمد باطبی» سپرده شد.
در سال 1387 افراد مذكور با همكاری برخی گروهك‌های ضدانقلاب از كشور متواری می‌گردند و پایگاه‌های این شبكه را در آمریكا و برخی كشورهای غربی و یكی از كشورهای همسایه راه‌اندازی نموده و سپس از طریق فضای مجازی، اقدام به عضوگیری در سراسر كشور می‌كنند و با تمركز بر روی یكی از جریان‌های دانشجویی، عناصری از این جریان به نام‌های «س .ح» و «م.‌ پ» را جذب می‌نمایند.
هم‌زمان به منظور تسهیل و گسترش فعالیت‌های این شبكه، در اقدامی هماهنگ از سوی برخی از كشورهای اروپایی، نام گروهك منافقین نیز از لیست گروه‌های تروریستی خارج گردید.
این شبكه كه برخی از اعضای آن از پیروان یكی از فرقه‌های ضاله هستند، پس از جذب افراد از طریق اینترنت، آنان را برای آموزش به مقر منافقین در عراق و دیگر كشورهای مورد نظر منتقل می‌نمودند.
شبكه مذكور پس از وقوع فتنه اخیر، تلاش كرد ضمن شبكه‌سازی گسترده در فضای مجازی با انتشار اخبار خلاف واقع و كذب، كاربران اینترنتی را تحت پوشش و تأثیر خود قرار دهد. هم‌چنین كمیته وكلا و خبرگزاری هرانا از دیگر مجموعه‌های مرتبط می‌باشد كه در یكی از آخرین اقدامات، عناصر این شبكه و با حمایت‌های برخی از كشورهای اروپایی در نشست موسوم به سازمان‌های غیردولتی در ژنو شركت داده و در آستانه نشست پنج به علاوه یك، به ارائه آمار و اطلاعات كذب، اقدام به فضاسازی روانی علیه جمهوری اسلامی نمود.
این شبكه از طریق برخی عوامل خود، دارای ارتباطات گسترده‌ای با بالاترین سطوح هیأت حاكمه آمریكا است از حمایت دولت‌مردان آمریكا برخوردار می‌باشد.
عوامل اصلی این شبكه، اهداف خود را از طریق برخی كشورهای غربی از جمله آمریكا به لایه‌های میانی و فعال مجموعه منتقل كرده و متأسفانه با جذب و سوءاستفاده از كاربرانه ایرانی از آنان به عنوان عضو، بهره‌برداری می‌نمودند.

اهم اقدامات این شبكه عبارت است از:

1- ایجاد شبكه جمع‌آوری اطلاعات جاسوسی، به‌ ویژه شناسایی دانشمندان هسته‌ای كشور
2- شناسایی، جذب و سازمان‌دهی ایرانیان خارج از كشور در برخی از كشورها مانند آمریكا، كانادا، آلمان، فرانسه و تركیه
3- تهیه گزارش به منظور جریان‌سازی و جنگ روانی علیه نظام جمهوری اسلامی و مقدسات دینی و ارسال آن به رسانه‌های خارجی، سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشر
4- برگزاری تجمعات غیرقانونی و تشویق به حضور در اغتشاشات پس از انتخابات
5- انشتار اخبار خلاف واقع از جمله كشته شدن هفتادو دو نفر در حوادث پس از انتخابات و دستگیری و كشته شدن سعیده پورآقایی تحت عنوان فرزند شهید
6- حمایت خبری و رسانه‌ای از گروهك‌های تروریستی ریگی و انجمن پادشاهی
7- انتقال غیرقانونی متهمین و افراد مسئله‌دار به خارج از كشور از طریق گروهك‌های ضدانقلاب
8- انجام اقدامات ایذایی و هكری و نفوذ به سِروِرهای دولتی در جهت دسترسی غیرمجاز به اطلاعات محرمانه كشور جهت ارسال به سرویس‌های جاسوسی و تكمیل بانك اطلاعاتی آنان
9- برنامه‌ریزی برای اختلال در سیستم مدیریت شهری و شبكه خدمات‌رسانی از جمله سامانة سوخت‌رسانی به منظور ایجاد نارضایتی مردمی
10- ایجاد پوشش‌های امنیتی برای ورود به فاز اقدام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی

عناصر اصلی این شبكه در داخل كشور دستگیر و برای تعدادی از عناصر خارج از كشور كه در آمریكا به سر می‌برند، مراتب به پلیس بین‌الملل (اینترپُل) جهت اقدامات بعدی اعلام گردیده است.
در پایان از پاسداران حریم امنیت مردم كه با اشراف اطلاعاتی و تسلط كامل، این عوامل و عناصر وابسته و ضدانقلاب را شناسایی و دستگیر نموده‌اند تقدیر و تشكر بعمل می‌آید.
اهم اقدامات و اقاریر متهمین این شبكه‌ها در اطلاعیه‌های بعدی به اطلاع عموم ملت شریف ایران خواهد رسید.

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران
:: برچسب‌ها: جنگ نرم , جنگ مجازی ,
ن : اسماعیل هاشمی
ت : دوشنبه 24 اسفند 1388
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی