تبلیغات
جنگ سایبری ( جهاد مجازی ) - جاسوسی یك حقوق بشری برای رفیق بوش
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
 
خبرگچساران
 

 رفیعی از پناهندگان سیاسی طی نامه‌ای به باطبی نوشت: ما در بیانیه نوشتیم شما عضو كادر مركزی بودی، میشه گفت بعلت مشكلات امنیتی كه بود اسمت رو علنی نكردیم ولی شما در مركزیت راهبردی مجموعه حتی از اوایل كار ایفای نقش میكردی.


 پروژه بی ثبات سازی سازمان سیا كه با اختصاص بودجه چهارصد میلیون دلاری كنگره آمریكا و با دستور بوش ابلاغ و عملیاتی شد راه اندازی نوع جدیدی از جنگ اطلاعاتی موسوم به «نبرد سایبری» را با استفاده از عوامل گروهك های ضد انقلاب همچون منافقین، سلطنت طلبان، انجمن پادشاهی، فرقه ضاله بهاییت وگروههای موسوم به حقوق بشری در دستور كار قرار داد.
این پروژه كه با شبكه سازی گسترده در فضای مجازی و سایبر كلید خورد ، اهدافی چون جمع آوری اطلاعات، جریان سازی و جنگ روانی علیه نظام جمهوری اسلامی، تاسیس سایت های مبتذل، حمایت خبری و رسانه‌ای از گروهك‌های تروریستی، اقدامات ایذایی و هكری و نفوذ به سرورهای دولتی، برنامه‌ریزی برای اخلال در سیستم مدیریت شهری از جمله سامانه سوخت رسانی و تهییج و تشویق به تجمعات غیرقانونی و اغتشاش در حوادث پس از انتخابات را دنبال می كرد.
آنچه در ذیل می‌خوانید متن كامل نامه كیوان رفیعی دبیر كل فعالان حقوق بشر در ایران به احمد باطبی از جمله جاسوسانی كه عسك به یادگار با بوش پسر دارد، است كه از طریق پست الكترونیكی ارسال شده بود:

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران
آخر سال 84 غیر رسمی و رسماً نوروز سال 85 اعلام موجودیت كرد
به لحاظ اینكه اتهام ایجاد تشكیل جمعیت غیرقانونی به ما نخوره اسمی روی گروه نگذاشتیم و به اسم فعالان حقوق بشر در ایران معروف شدیم
شخصاً شروع كننده بودم اما نفرات اصلی آغاز بهروز جاوید تهرانی و صادق نقاشكاربودند. الان اونا دیگه نیستند البته بهروز اسمش هست ولی خوب تو زندان و كاری ازش بر نمیاد جز حمایت. 18 تیر سال 85 كه من و گرفتند و 18 ماه بعد اومدم بیرون یك اختلافاتی افتاد یك سری از دوستان رفتند یك گروه زدن به اسم دیده بان و نقاشكار هم كه سخنگو بود به نظر میامد خط و ربطی با مجاهدین داره رو هم گذاشتیم كنار و رفت یك وبلاگ راه انداخت به اسم فعالین حقوق بشر و دموكراسی بعد كه سازمان‌یافته تر شدیم ناچاراً اسم را هم تغییر دادیم كه هم نگذاریم نقاشكار و دوستانش از تشابه اسمی سوء استفاده كنند و هم زحمتی كه هست و هزینه هاش گروه را مطرح‌تر كند. همینطور ناچار به استفاده از كلمه هایی بودیم كه بهانه به وزارت اطلاعات ندهیم - كلماتی مانند سازمان و كمیته و گروه و .. امكانش نبود.
از كلمه مجموعه به معنی اجتماع استفاده كردیم یعنی همون گروه میشه یعنی گروه فعالان حقوق بشر در ایران حالا توضیحی اجمالی اما كاملاً محرمانه - لطفاً فقط خودت در جریان باش انتخاب واحدهای بیش از هزار نفره اما تعداد اعضا بالغ بر 500 نفر است البته بسیاری تخمینهای چند هزار نفری هم میزنند ما آماری از اعضا ندادیم تا حالا، البته ما خودمون فعلاً جلوی گسترش مجموعه را گرفتیم چون سیستم مدیریت مناسبی نداریم و جذب بیخودی هم فایده‌ای نداره اما اگر بخواهیم یك ماهه میتوانیم تا چند هزار نفر افزایش پیدا كنیم. منتها این نیازمند تامین مالی ، طراحی سایت دینامیك و برنامه ریزی و سیاستگذاری در مجموعه است . كه با بودن تو و پیامدهای مهاجرت تو میتونیم به اولین تشكل سراسری حقوق بشری در ایران تبدیل بشیم.
اساسنامه را به همراه چارت مجموعه برات فرستادم - ما بر اساس اونها همین تعداد اعضا را جذب كردیم ، اعضا همه انتخاب رسته كردند و آماده فعالیت هستند اما همانطور كه گفتم نتوانستیم به علت ضعف مدیریت اعضا را فعال كنیم . تقریباً 19 گروه در مجموعه داریم كه به تناسب اهمیت دارای اعضایی از 10 نفر تا 100 نفر هستند
بیتشرین تمركز جمعیت در واحدهای زندانیان سیاسی ، زنان و دانشجویی هست و كمترین واحدهم واحد تحقیقات موضوعی و واحد حقوقی است.
ببین تو میری آمریكا حالا برای آشنایی ، قسمتی از مقاله مایكل بیكر و برات میارم :
(یكی از گروههای ایرانی كه از ان ای دی كمك مالی دریافت كرده است "بنیاد عبدالرحمن برومند " ،(ABF ) است. این بنیاد یك سازمان غیر دولتی است كه حقوق بشر و دمكراسی را در ایران تبلیغ و ترویج میدهد. این سازمان در سال 2001 توسط لادن و رویا برومند (دختران عبدالرحمن برومند) تأسیس یافت. عبدالرحمن برومند یك وكیل و فعال دموكراسی بود كه در پاریس در سال1991 احتمالا توسط مامورین جمهوری اسلامی ترور شد.
بنیاد عبدالرحمن برومند كمك اولی خود را به مبلغ 25000 دلار از ان ای دی در سال 2005 دریافت كردند كه یك سایت حقوق بشری كه در آن یك كتابخانه ی الكترونیكی در باره‌ی حقوق و قوانین حقوق بشری دایر كنند. بعد از یك سال ( در 2003 ) بنیاد مبلغ 300000 دلار و بعدا در سال 2004به مبلغ 135000 دلار از ان ای دی جهت گسترش دموكراسی و حقوق بشر در ایران دریافت كردند. مضافاً ، این بنیاد به مبلغ 150000 دلار كمك هزینه برای تحقیق و گزارش از " بنیاد اسمیت ریچاردسون " كه یك سازمان محافظه كار طرفدار رژیم بوش است دریافت كرد كه گزارشی تحت نام " گذارایران به دموكراسی " تهیه كند. (8) در دو سال اخیر (2005 و2006) حداقل پنج گروه ایرانی دیگر از ان ای دی و دیگر انبارفكر(Think Tank) های دیگر آمریكائی كمك های مالی دریافت كرده اند كه در جهت گسترش دموكراسی و حقوق بشر در ایران فعالیت كنند.)
میبینی چقدر قحط رجال هست ما الان سایت مجموعه را میخواهیم طراحی دینامیك كنیم یا هزینه های تلفن و پرداخت كنیم مشكل اساسی مالی داریم - حتی بخاطر مشكل مالی با داشتن نیروی انسانی قادر به چاپ جزوه و تراكت زیاد در ایران نیستیم. حتی مسافرت برای اعضا و خیلی كارهای دیگه و ببین آمریكایی ها امكاناتشون را در اختیار چه تشكلاتی میزارن كه حتی 1 عضو هم در ایران نداره بلكه یك سایته كه چند كتاب مربوط به حقوق بشر و گذاشتن اونجا و نیازی به بروز كردن نداره . توی ایران هم اینا وجود ندارند اما تحلیل امریكایی ها بخاطر عدم شناخت اشتباهه - ما باید جریانات پایگاه دار و در ایران نشان بدیم كه امكانات و سرمایه گذاری ها روی تشكلات مدنی داخلی باشه نه تشكلات بی فایده خارجی
ما همین الانش اولین گروه حقوق بشری با این گستره هستیم در ایران اونقدر بدون تبعیض كار كردیم كه یك تشكل محلی به نام سازمان حقوق بشر كردستان بود كه اعضای زیادی هم داشت اما مركزیت و بسیاری از اعضای مهمش با تمام تفكرات قومی كه دارن به ما كه یك گروه غیر كردی هستیم پیوستند. در سبك كاری و روش در ایران منحصر به فرد هستیم.
بنابراین تو به آمریكا میری به زودی ، خیلی ها منتظرن ببینند تو چیكار میخوای كنی ، تو سمبل نقض حقوق بشری ، عضویت حزبی یعنی نابودی تو - امروز دفاع از حقوق بشر بصورتی كه یك جمعیت منسجم از ایران و پشت سرت داشته باشی به تو این امكان و میده كه با استفاده از ارتباطاتت كاری بی نظیر انجام بشه . ما كسب حمایت و اعتبار میخواهیم از لحاظ جمعیت و نفرات اگر خودمون بخوایم هزاران عضو و میتونیم جذب و آموزش و استفاده كنیم.
ما تو بیانیه نوشتیم شما عضو كادر مركزی بودی، میشه گفت بعلت مشكلات امنیتی كه بود اسمت رو علنی نكردی ولی شما در مركزیت راهبردی مجموعه حتی از اوایل كار ایفای نقش میكردی . برای ما افزایش ارتباطات و اعتبار تو یعنی برد - بنابراین حمایت از تو حمایت از خود مجموعه است.
حالا از این میگذریم.
در مورد كار خودت، خوب تو نرفتی سفارت رفتی سازمان ملل و زیر منت كسی نرفتی اما خوب مشكلی هم نداری بزودی میپری ، ما یك بیانیه از طرف مجموعه دادیم كه مثل بمب صدا كرده و خودت هم دیدی حتماً
حالا نظر من اینه كه ما دو تا كانال برای اطلاع رسانی داریم، یكی مجموعه اش كه رسمی و چارچوب داره بنابراین باید اصول اساسی را رعایت كنه مسلماً مجموعه نمیتونه بگه تیمهای ترور احمد الان تو اروپا دارن میچرخن حتی اگر راست باشه برای افكار عمومی بدون سند قابل باور نیست و این ضربه زننده هم به تو و هم به مجموعه است. اما نمونه بیانیه مجموعه را كه دیدی اونطوری میشه هم فال و هم تماشا اما اگر لازم به اصطلاحاً فضا سازی هست ببین یك كمیته پیگیری میتونه كارش و شروع كنه و اقدام به انتشار اخبار راست و دروغ كنه و الزامی نداره كسی تائیدش كنه تازه به نظرم خوبه تو بعداً خیلی از اخبار اون كمیته را تكذیب كنی. این تازه خوب هم هست نشون میده دنبال فضا سازی نیستی و اهل صدقی.
قرار نیست كسی بدونه پشت اون كمیته من و تو هستیم این برای ما خوب نیست. چون میخواهیم فضاسازی كنیم. احتمالا از مطالب غیرواقعی هم استفاده میكنیم البته این غیر اخلاقی نیست كه نجات جان انسانی را در پی داره.
حالا ما بیاییم همون نامه‌ای كه من نوشتم و بدون سانسور و البته بدون عكس منتشر كنیم به اسم همون كمیته، خوب فضا سازی به همراه میاره با توجه به متنی كه داشت و قرار نیست كسی پاسخگوی اون باشه كه نیاز به سانسور داشته باشه همانطور كه گفتم حتی میتونی تكذیب كنی و بندازی گردن بعضی از كسایی كه میخواستن شاید با این روش كمكی كرده باشن بهت.
من نظرم اینه كه ما ردی از خودمون نزاریم و بگذاریم اون كمیته راه بیفته و شروع به فضا سازی كنی و بعد بازتاب خبری در سایت‌هاش و جمع كنیم و استفاده كنیم. به مظاهری هم اگر گفتی روشنش كن كه این كار هیچ مسئولیتی را متوجه ما نمیكنه.
این و پس فكر كن و بعد جوابش و ازت میگیرم اگه اوكی بدی - بلاگ و خبرنامه و خود اون خبر آماده است. ضمناً به نظرم حواست باشه مظاهری انسان خوب و خوش قلب اما زیاد رازدار نیست.
صحبتهام و جمع بندی میكنم :
من پیشنهاد میكنم كمیته پیگیری وضعیتت راه بیفته همان خبری كه من نوشتم و بدون سانسور البته بدون عكست منتشر كنه ، فضا سازی مناسبی خواهد بود
- اعلام وضعیتت به صورت رسمی به عهده مجموعه باشه
- در مورد مجموعه مطالعه و برنامه ریزی كن ، باور كن بالاترین پتانسیل ممكن در این جریان وجود داره منتها نیاز به امكانات بیشتر ، همفكری و برنامه ریزی داریم .
- مسائل جزئی تر، مشكلات و سوابق را فرصت مناسبتری برات توضیح میدم.
- خیلی ها به رفتنت امید دارن تا با شرایطی كه داری بسیاری خطاهای تحلیلی و راهبردی، دولت آمریكا، تشكلات غیرانتفاعی و انتفاعی ایرانی و آمریكایی هم نوع سیاسی و هم نوع حقوق بشری را تصحیح كنی.
:: مرتبط با: جنگ نرم (آشنایی ، مقابله ) , آسیب شناسی فضای سایبر , سیاسی ، اجتماعی , تهاجم فرهنگی ,
:: برچسب‌ها: جاسوسی یك حقوق بشری , باطبی , بودجه چهارصد میلیون دلاری كنگره آمریكا , هكری و نفوذ به سرورهای دولتی ,
ن : اسماعیل هاشمی
ت : سه شنبه 25 اسفند 1388
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی