تبلیغات
جنگ سایبری ( جهاد مجازی ) - 17 میلیارد دلار برای فتنه گران هزینه شده است...
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
 
خبرگچساران
وزیر اطلاعات گفت: بخش اعظم بودجه استکبار، برای اجرای جنگ نرم در جمهوری اسلامی هزینه می شود و آن ها در فتنه پارسال حدود ١۷ میلیارد دلار در ایران هزینه کردند.

  واحدمرکزی خبر،

حیدر مصلحی در بیست و هفتمین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق کشور، ضمن بیان اینکه «استکبارجهانی، جنگ نرم خود را علیه نظام جمهوری اسلامی با هوشمندی و ذکاوتی خاص انجام داده و می دهد» اظهار داشت: «استکبارجهانی عرصه آموزش و پرورش را هیچگاه رها نکرده و به رغم این که در مواجهه با اسلام ناب دچار شکست شدند، اما تجربه های موفقی در موقعیت های مختلف کسب کرده اند.»

مصلحی در ادامه به فروپاشی شوروی اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاری های جدی در این باره صورت گرفت و در چهل سال، ده میلیون کتاب و نشریه برای مقابله با شوروی چاپ شد.

وی گفت: اساس جنگ نرم بر مقوله فرهنگ طراحی شده و نظام معرفتی و ارزشی را هدف گرفته و دشمن الگوهای خود را براساس لذت گرایی، سودانگاری، پوچ گرایی و از خودبیگانگی جا می اندازد.

وزیر اطلاعات گفت: از ٢۵ سال پیش تاکنون بیش از ۸۰ مرکز و بنیاد در موضوع جنگ نرم در غرب ایجاد و سالانه حدود دو میلیارد دلار بودجه در این باره صرف شده است و بودجه یاد شده، هزینه آشکار آنهاست و هزینه های پنهان دیگری دارند که از طریق سرویس ها و مجموعه های اطلاعاتی هزینه می شوند.

مصلحی در بخش دیگری از سخنانش، کانون صنفی معلمان ایران را، "تشکلی ضد انقلابی" ذکر کرد و گفت: استکبار در مقطعی بیش از ٣١۵ هزار دلار در اختیار این تشکل قرار داد.

وی گفت: براساس اسناد و اطلاعات موجود ، استکبار در حوزه جنگ نرم سرمایه گذاری های جدی در مجموعه آموزش و پرورش و نوجوانان کرده است.

مصلحی طرح مسیحی سازی جوانان در برخی مدارس را یکی از این سرمایه گذاری ها برشمرد و افزود: البته مجموعه اینها جدای از اقلیت های پذیرفته شده در نظام هستند.

وی ادامه داد: آن ها جریان پروتستانی را ایجاد کرده اند که همگی از صهیونیسم خط می گیرند و تاکتیک آنها این است که القا کنند سیاسی نیستند.

وزیر اطلاعات در ادامه به تلاش استکبار برای جذب بسیاری از معلمان و دانش آموزان در فتنه سال گذشته اشاره کرد و گفت: آنها با ایجاد مؤسسات غیردولتی در مجموعه آموزش و پرورش مشغول به کار شدند حتی در زمان وقوع زلزله در بم با ایجاد مؤسسه ای، حرکات سوء خود را دنبال کردند.

وی اضافه کرد: از دیگر فعالیت های استکبار، ترویج فرقه بهاییت در برخی مدارس کشور است و بهایی ها با ایجاد مراکز آموزشی، مهدکودک و مدارس غیرانتفاعی به مقاصد سوء خود دست می یابند.

مصلحی در ادامه سخنان خود، فعالیت انجمن حجتیه را در اعتراضات سال گذشته بسیار وسیع خواند و ادعا کرد «اینها با حضور در مدارس گفتمان سکولاریستی را رواج می دهند.»

مصلحی اضافه کرد: از دیگر فعالیت های آنان در مدارس ایجاد فرقه های نوظهور با رویکرد مفسده جویانه و بی بندوباری است و این جریان از طریق مدل های مو و لباس با علایم و آدم های مختلف درپی جذب دانش آموزان هستند.

وی ادامه داد: گروه های دیگری نیز در مقوله مهدویت انحرافاتی ایجاد می کنند.

مصلحی اطلاع رسانی به موقع و شناساندن تهدیدات را از موارد در دستورکار خود از ابتدای وزارتش خواند و گفت: پخش برنامه های ماهواره ای در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ، تبلیغ مکاتب و نحله های انحرافی در مدارس و جذب مرید از میان دانش آموزان را از رئوس برنامه های دشمن برای ایجاد انحراف در‌ آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: توزیع کتب انحرافی به صورت بسته بندی شده در مدارس از دیگر برنامه هاست که با شناسایی معلمان، روحانیان و مجموعه های مؤثر و سرشناس، این محموله ها به صورت پست به آنان ارسال می شود.

مصلحی گفت: حجم زیادی از این محموله ها که بیشتر در قالب فیلم و الواح فشرده مبتذل بود با نشانی های آدرس های دروغین فرستنده به افرادی در قم ارسال شده بود.

وی افزود: دامن زدن به تعصبات قومی و مذهبی به ویژه در مناطق مرزی، ایجاد سازمان های مردم نهاد، تلاش برای گسترش ناهنجاری ها و بزهکاری ها در میان دانش آموزان از طریق ماهواره، اینترنت و کتب مستهجن و ترویج بدحجابی و بی حجابی در میان دانش آموزان دختر، از دیگر برنامه های دشمن برای ایجاد انحراف در آموزش و پرورش است.

وزیر اطلاعات مدعی شد «به محض اینکه معلمی به خارج کشور سفر کند، سرویس های اطلاعاتی به شدت روی او کار می کنند.»:: مرتبط با: تهاجم فرهنگی , جنگ نرم (آشنایی ، مقابله ) ,
ن : اسماعیل هاشمی
ت : سه شنبه 19 مرداد 1389
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی