تبلیغات
جنگ سایبری ( جهاد مجازی ) - دادستان‌ كشور مسئول‌ فیلتریگ محتوای اینترنت شد
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
 
خبرگچساران

معاون مبارزه با جرائم رایانه ای پلیس آگاهی ناجا با بیان اینكه پس از 8 سال قانون جرائم رایانه‌ای تصویب شد، گفت: طبق قانون دادستان كل كشور موظف شده است لیست‌هایی را تهیه و از كانال‌هایی كه لازم است ابلاغ كند تا این محتوا فیلتر یا مسدود شوند.

 سرهنگ مهرداد امیدی در اولین گردهمایی فعالان حوزه میزبانی وب، ثبت دامنه و مراكز داده‌ها؛ با بیان اینكه تدوین قانون جرائم رایانه ای از سال 80 آغاز شد، گفت: این قانون پس از هشت سال در مرداد ماه سال جاری تصویب شد. این قانون بایدها و نبایدهایی را اعمال كرده است كه شامل افراد حقیقی و حقوقی می شود.
وی ادامه داد: این قانون طبق مواد 21، 23 و 32 برای اشخاصی كه خدمات وب را در قالب خدمات میزبانی و دسترسی ارائه می كنند پیش بینی هایی را در نظر گرفته است. ماده 21 قانون جرائم رایانه ای صراحتا به بحث محتوا اشاره دارد. پیش از این در این مورد ساز و كار قانونی وجود نداشت ولی در این قانون دیده شده است. بر این اساس دادستان كل كشور موظف شده است لیستهایی را تهیه و از كانالهایی كه لازم است ابلاغ كند كه این محتوا فیلتر یا دسترسی به آن محدود یا مسدود شود.
معاون مبارزه با جرائم رایانه ای پلیس آگاهی ناجا، پلیس، مقامات قضایی و مراكز خدمات دسترسی را از بخشهای مهم برای كشف جرائم رایانه ای ذكر كرد و اظهار داشت: همكاری این مراكز می تواند نتایج خوبی در زمینه كشف جرائم داشته باشد كه برای این منظور قانون، مراكز ارائه دهنده خدمات دسترسی را موظف كرده است تا اطلاعات كاربران را حداقل 6 ماه پس از خاتمه اشتراك نگهداری كنند.
:: مرتبط با: اخبار ,
:: برچسب‌ها: مسئول‌ فیلتریگ , محتوای اینترنت , مبارزه با جرائم رایانه ای پلیس آگاهی ,
:: لینک های مرتبط: منبع ,
ن : اسماعیل هاشمی
ت : دوشنبه 24 اسفند 1388
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی