تبلیغات
جنگ سایبری ( جهاد مجازی ) - انتشار تصاویر برهنه 35 هزار نفر با سوءاستفاده از اسكنرهای بدن در آمریكا
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
 
خبرگچساران
با افزایش اعتراض به استفاده از اسكنرهای بدن در فرودگاه های آمریكا و اروپا به‎بهانه‌های امنیتی و انتشار تصاویر برهنه 35 هزار زن و مرد در اینترنت، كمیسیون اروپا تحقیقات در این زمینه را آغاز كرده است.  این در حالی است برخی نهادهای دیگر اروپایی نگرانی ها و اعتراض ها را در این زمینه بی‎اساس می دانند. از جمله كمیته اجتماعی و اقتصادی اروپا معتقد است كه نگرانی‎های مربوط به نقض حقوق بشر و به خطر افتادن سلامتی بی‎اساس است.
از نظر این كمیته، روش های سنتی مقابله با تروریسم كارآیی لازم را ندارد و باید اسكنرهای بدن در سراسر فرودگاه های اروپایی نصب شود. این در حالی است كه این اسكنرها تمام بدن یك انسان را در معرض دید ماموران امنیتی قرار می دهند و این مسئله باعث اعتراضات شدید شده است.
همچنین گفته می شود كه اشعه تابانده‎شده توسط این اسكنرها سلامتی انسان را به خطر می اندازد. در مقابل ادعا شده كه تلاش برای ارتقای استانداردهای این اسكنرها باعث شده تا نگرانی های ابرازشده در این زمینه چندان جدی نباشد.
در تازه‎ترین سوءاستفاده از این اسكنرها تصاویر برهنه 35 هزار مسافر زن و مرد روی اینترنت قرار گرفت. به دنبال این رویداد مخالفت عمومی با استفاده از اسكنرهای یادشده به نحو چشمگیری افزایش یافت.:: مرتبط با: علمی ، آموزشی , سیاسی ، اجتماعی , آسیب شناسی فضای سایبر , امنیت در فضای سایبر , جنگ نرم (آشنایی ، مقابله ) , خبر روز ، تحلیل خبر ,
:: برچسب‌ها: اسكنرهای بدن , فرودگاه های آمریكا ,
ن : اسماعیل هاشمی
ت : شنبه 30 بهمن 1389
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی