تبلیغات
جنگ سایبری ( جهاد مجازی ) - "دكمه وحشت"، نرم افزار آمریكا برای کمک به اغتشاشگران
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
 
خبرگچساران
روزنامه استرالیائی "ساندی مورنینگ هرالد‌" مقاله‌ای تحت عنوان "آمریكا فعالان را برای فرار از نیروهای امنیتی آموزش می دهد‌" می‌نویسد آمریكا هزاران مخالف را كه از تلفن های همراه و اینترنت برای ارتباط های خود استفاده می‌كنند، در سطحی جهانی برای فرار از نیروهای امنیتی در چارچوب برنامه‌ای آموزش می دهد، كه آن را "بازی موش و گربه‌" با دولت های خودكامه توصیف می‌كند.

دولت آمریكا با فراهم ساختن امكانات چنین برنامه‌ای به فعالان در جهان عرب و كشورهای دیگر برای دسترسی به تكنولوژی‌هایی كمك می‌كند كه قادرند فیلترهای دولتی را دور بزنند و امكان استفاده از پیام های متنی و صوتی را برای تلفن‌های همراه فراهم كنند‌ و جلوی حملات به وب سایت‌ها را بگیرند.

مایكل پوزنر (Michael Posner) دستیار وزیر امور خارجه آمریكا در امور مربوط به حقوق بشر و نیروی انسانی می گوید ما سعی می‌كنیم با فراهم ساختن و عرضه حمایت های فنی، آموزشی و دیپلماتیك به مخالفان امكان بدهیم آزادانه عقاید و نظرات خود را ابراز كنند.

هیلاری كلینتون وزیر امور خارجه آمریكا كه نقش اینترنت و رسانه‌های اینترنتی را در پیشبرد آزادی‌های مرتبط با ابراز عقاید و تشكیل اجتماعات بسیار موثر می‌داند‌ و برای گسترش آن فعالیت می‌كند، این رسانه‌ها را میدان‌های اجتماعات و تالارهای عمومی در دنیای قرن بیست و یكم توصیف كرده است.

پوزنر می‌گوید: «دولت آمریكا در دو سال گذشته 50 میلیون دلار برای توسعه و تكمیل تكنولوژی هایی خرج كرده است كه به مخالفان در محافظت از خود كمك می كند. دولت آمریكا همچنین برای قریب 5 هزار نفر از فعالان در نقاط مختلف جهان دوره های آموزشی ترتیب داده است.»

مقامات وزارت امورخارجه آمریكا می‌گویند یكی از تكنولوژی های در دست تكمیل، موسوم به (Panic Button) یا دكمه وحشت، به فعالان امكان می دهد در صورت بازداشت شدن، لیست رابط هایشان را از تلفن های همراه خود محو كنند.

وزارت امورخارجه آمریكا می گوید تلاش شركت های خصوصی كه بیشترشان آمریكایی هستند، برای توسعه و تكمیل دهها تكنولوژی قادر به دور زدن فیلترهای دولتی، از حمایت مالی این وزارتخانه برخوردار شده است.

منبع: فارس:: مرتبط با: جنگ نرم (آشنایی ، مقابله ) , چند رسانه ای (صدا ، تصویر ، فیلم ) , امنیت در فضای سایبر , خبر روز ، تحلیل خبر , آسیب شناسی فضای سایبر , پدافند غیر عامل , سیاسی ، اجتماعی , علمی ، آموزشی , اخبار ,
:: برچسب‌ها: ساندی مورنینگ هرالد‌ , نیروهای امنیتی ,
ن : اسماعیل هاشمی
ت : دوشنبه 22 فروردین 1390
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی