تبلیغات
جنگ سایبری ( جهاد مجازی ) - اسناد ویكی لیكس مدحی شماره 2 را دست به سر كرد
درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
امكانات جانبی
 
خبرگچساران
مقامات آمریكایی و دست اندركاران فتنه سبز درباره حمایت خارجی از این جریان برانداز اتفاق نظر داشته اند.
انتشار همزمان سخنان رئیس سابق سازمان سیا و مشاور فراری میرحسین موسوی حاكی از آن است كه مقامات آمریكایی و دست اندركاران فتنه سبز درباره حمایت خارجی از این جریان برانداز اتفاق نظر داشته اند.

"لئون پانه تا"، رئیس سابق سازمان سیا كه جدیدا به عنوان وزیر دفاع منصوب شده در مصاحبه با چارلی رز تصریح كرد: «آمریكا به هیچ وجه در حمایت از معترضان و اصلاح طلبان در ایران كوتاهی نخواهد كرد و تمامی امكانات و موقعیت ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.»
وی در عین حال گفت: «البته باید هر نوع اقدام و حمایتی از مخالفان در ایران به نحوی انجام شود كه به ضرر آنها تمام نشود.»
همزمان با انتشار سخنان پانه تا، سایت ضدانقلابی خودنویس متن یكی از اسناد ویكی لیكس درباره گفت وگوی اردشیر امیرارجمند با چند دیپلمات آمریكایی به هنگام فرار از ایران را منتشر كرد.
امیرارجمند در این ملاقات می گوید: «به صورت علنی جانب جنبش را نگیرید چون این، بهانه به دست رژیم می دهد. این مشاور موسوی اواخر سال 88 دستگیر شد اما پیش از برگزاری محاكمه از طریق تركیه به طور غیرقانونی از كشور خارج شد و به پاریس گریخت (برخی از اعضای اپوزیسیون معتقدند كه فرار وی با هماهنگی وزارت اطلاعات صورت گرفته است) بنابر گزارش سند منتشره ویكی لیكس، وی پس از خروج از ایران به تركیه رفته و تلاش كرده خود را از آن طریق به فرانسه یا آمریكا برساند.»
در سند مذكور آمده است: در تاریخ 20 ژانویه با دكتر امیرارجمند مشاور میرحسین موسوی كه پس از بازداشت از ایران فرار كرده ملاقات كردیم. اردشیر غیرقانونی به تركیه وارد شده ولی اقامت فرانسوی معتبر دارد. از دولت آمریكا درخواست كرد كه با تضمین امنیت، وی را به یكی از دو كشور فرانسه یا آمریكا ببرد. ما به ایشان توضیح دادیم كه دولت آمریكا قادر به كمكی نیست كه ناقض قوانین آمریكا یا تركیه باشد. به وی توضیح دادیم كه ثبت نام به عنوان پناهجو برای یوان اچ سی آر (نهاد پناهندگی سازمان ملل) را در نظر بگیرد. وی این پیشنهاد را به خاطر نگرانی از بازگشت به ایران رد كرد.
در ادامه این سند و به نقل از گزارش دیپلمات های آمریكایی آمده است: با توجه به وضعیت ایران، اردشیر پیش بینی كرد كه مخالفان در روز 22بهمن بزرگترین تجمع را داشته باشند و رژیم با دیدن چنین سطح گسترده از تظاهرات شوكه خواهد شد. همچنین او اضافه كرد موسوی انتظار دارد تا به زودی دستگیر شود، به احتمال زیاد قبل از این تجمع ... امیر ارجمند گفت كه وی چندین هزار دلار به یك راه بلد داده تا او را از مسیر كوه به تركیه بیاورد. همچنین راه بلد یك مهر تقلبی از ورود به تركیه به پاسپورت ایشان زده است. ما از چندین منبع از ورود ایشان مطلع شدیم كه یكی از آنها، فامیل های ایشان (پسرعمو یا پسرخاله یا...) است كه در آمریكا استاد دانشگاه است. امیرارجمند یك اجازه اقامت معتبر در فرانسه دارد. او به دنبال دیدار با كنسول فرانسه در استانبول است تا برای گرفتن وقت مصاحبه برای ویزای خانواده اش كه در حال حاضر در ایران مخفی هستند كمك كند. با این وجود امیرارجمند به ما گفت كه نگران این است كه زمانی كه قصد خروج از مرز تركیه را دارد، مامورین كنترل به خاطر مهر تقلبی او را دستگیر كرده و به ایران بازگردانند.
گزارش دیپلمات های آمریكایی خاطرنشان می كند: او تقاضا كرد كه اگر دولت آمریكا می تواند یا او مستقیماً تركیه را بدون گذراندن مراحل قانونی ترك كند یا اینكه آمریكا با واسطه گری از برگرداندن او جلوگیری نماید. همچنین او گفت كه در آخر او می خواهد كه در آمریكا به جای فرانسه اقامت بگزیند.
 

 
برچسب ها: سران فتنه ، اپوزیسیون ، سیا:: مرتبط با: اخبار , تهاجم فرهنگی , خبر روز ، تحلیل خبر , جنگ نرم (آشنایی ، مقابله ) ,
ن : اسماعیل هاشمی
ت : پنجشنبه 17 شهریور 1390
 
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی